Sıkça Sorulan Sorular

Weble alakalı ne tür hizmetler vermektesiniz?

Web alakalı tüm hizmetleri vermekteyiz. Buradaki amacımız ise müşterilerimizi birden fazla yerle muhatap etmemek.

Web sayfası yapıyor musunuz?

Başta web sayfası olmak üzere her türlü web tabanlı projeyi yapabilmekteyiz.

Ücretsiz Web Analizi hizmetinizden herkes faydalanabilir mi?

Ücretsiz web analizi hizmetimizden sadece firmalar faydalanmaktadır.

E-ticaret sitesi yapıyor musunuz?

İsterseniz özel e-ticaret sitesi isterseniz de çözüm ortağı olduğumuz hazır e-ticaret paketlerini sunabilmekteyiz.

E-ticaret sitemiz var ama yönetmekte zorluk çekiyoruz. Yardımcı olabiliyor musunuz?

Kullandığınız e-ticaret sistemine bakılmazsızın destek verebilmekteyiz.

İçerik hazırlama hizmeti veriyor musunuz?

Alanında yetkin ekibimizle sektör farketmeksizin içerik hazırlayabiliyoruz. İçeriklerin yanı sıra görsel tasarımlar da yapabilmekteyiz.

SEO nedir?

Web sitelerini arama motorlarının daha rahat bir şekilde anlayabilmesine "taramasına" olanak sağlayacak şekilde arama motorlarının kriterlerine uygun hale getirilerek "web sitesinin optimize edilmesi" hedeflenen anahtar kelimelere ait arama motoru aramalarında yükseltilmesidir. İngilizcede ve Türkçede kısaca SEO (Search Engine Optimization) olarak ifade edilmektedir. Arama motorları arama sonuçlarının suistimal edilmemesi için bu kriterleri yayınlamamaktadır, ancak bazı ipuçları verilerek en azından nelerin yapılmayacağı konusunda bilgi vermektedir. İnternetin günlük yaşamda ve ekonomik anlamda gücünün artması neticesinde hızla yaygınlaşmaya başlamıştır. Dijital pazarlamanın bir alt koludur.

SEO hakkında araştırma yaparken LSI, SMO, Google Panda, Google Dance, Google Adsense, Google ADS, Search Engine Hidden, PR, SEF, Onpage, Pagerank, Backlink, Trustrank, Outlink, Link Değişimi, Core, Keyword Density, Orantılı Backlink, Metatag, Sandbox, Hacklink, Off page, Sitemap, Robots.txt, Disavow, Referans Link, Sesli Arama, Filtre, Spam, Link Tarlası, Fake gibi terimlerle karşılaştım. Kafam çok karıştı. Web sayfamıza SEO hizmeti almak istiyorum. Ne yapmalıyım?

Bu terimleri bilmek ya da öğrenmek zorunda değilsiniz. Biz zaten profesyonel SEO hizmeti verebilmekteyiz.

Ne sıklıkla SEO çalışması yapılmalıdır?

Sürekli üst sıralarda konumunuzu korumak istiyorsanız her zaman SEO çalışması yapmalısınız. Siz çalışma yaparken rakipleriniz de benzer çalışmaları yapmaktadır. En iyi çalışmayı yapanlar konumlarını korurlar.

Herhangi bir kelime yazılınca ilk sırada çıkmak istiyorum. Mümkün mü?

Sektörünüzle alakalı genel bir kelime yazılınca ilk sıralarda çıkmak yüksek maliyetlere mal olmaktadır. Bizi tercih eden müşterilerimiz için en doğru anahtar kelime analizi yapıp, kelime daraltma ile maliyeti minimum seviyeye indirgeyerek hizmet vermekteyiz.

Dijital Reklamlarımızı siz mi yöneteceksiniz?

Çalıştığımız birçok müşterimizde reklam yönetimini biz üstleniyoruz. Bu sayede hata payını sıfıra indirerek doğru kitlelere ulaşacak sponsorlu reklamlar veriyoruz.

Sonsorlu reklam bütçesini neye göre belirlemektesiniz?

Sizinle çalışmaya başladıktan sonra ilk 1 ay içerisinde rakip anahtar kelime analizi yapmaktayız. Akabinde size ortalama bir bütçe çıkarmaktayız. Siz de bu bütçeye yakın bir değerde reklamlarınızı başlatıyorsunuz.

Business Facebook üzerinden nasıl reklam çıkabilirim?

Business Facebook üzerinden reklam çıkabilmek için öncelikle işletmenizin kaydını gerçekleştirip ardından işletmenize ait bir reklam hesabı oluşturmalısınız. Ardından ödeme yöntemi belirleyip reklam kampanyaları oluşturabilirsiniz.

Business Facebook üzerinden reklam çıkmak ne avantaj sağlar?

Business Facebook üzerinden reklam çıkmak reklamınızı daha fazla detaylandırmanıza fırsat tanır. Örneğin çıkacağınız reklamların hangi reklam alanlarında çıkıp çıkmayacağı, oluşturacağınız hedef kitlenin daha detaylandırılması ve reklam aktifleştirildikten sonra nasıl bir etkileşim sağladığı ile alakalı detaylı raporlandırmanın sağlamasına olanak tanır. Gönderileriniz ve sayfanız hakkında detaylı raporları, gösterimleri ve erişimleri Business Facebook üzerinden görüntüleyebilirsiniz.

Instagramda sponsorlu reklam vermek için ne yapmalıyım?

Instagramda reklam vermek için öncelikle bizimle çalışmaya başlayarak size en uygun reklam bütçesini belirleyip business reklam hesabınızdan reklam kampanyası oluşturup reklam için belirlediğiniz bütçe ve içerikleri ayarlayarak kampanya başlatılmalıdır.

Youtube reklamı vermek için ne yapmalıyım?

Öncelikle bizimle çalışmaya başlayarak ürünleriniz ve hizmetlerinizle alakalı görüntülü veya video kampanyaları oluşturarak Google Mülklerindeki platformlarda reklamlarınızın çıkmasını sağlayabilirsiniz.

Doğrudan ürün reklamı verebilir miyim?

Evet, doğrudan sattığınız ürünlerinizi öncelikle Google Merchant Center'e aktarıp ardından Google Ads hesabınızdan Alışveriş Reklam Kampanyaları oluşturarak ilgili platformlarda reklamlarının yayımlanmasını sağlayabilirsiniz.

Google arama motorunda herhangi bir kelime aratılınca reklamımı çıkarmak mümkün mü?

Evet. Ürünlerinizle alakalı olabilecek anahtar kelimeleri belirleyip müşterilerimizle kontrol edip mutabık kaldıktan sonra reklam kampanyalarının görüntülenmesi için ilgili anahtar kelimeleri belirleyip arama motorunda aratıldığında reklamınızın gösterilmesini sağlayabilirsiniz.

Google reklamlarından ne kadar gelir elde ettiğimi öğrenebilir miyim?

Evet. Google Ads Hesap yönetiminizi üstlendikten sonra oluşturduğumuz reklam kampanyalarını takip etmek için web sayfanızdaki kodların arasına Google Ads Satın Alma Dönüşüm etiket kodlarını ekleyerek reklam üzerinden web sayfanızı ziyaret edip satın alma işlemini gerçekleştiren müşterileri takip edebilir, reklamlardan ne kadar gelir elde ettiğinizi öğrenebilirsiniz.

Instagram veya Facebook reklamlarından ne kadar gelir elde ettiğimi öğrenebilir miyim?

Evet. Business Facebook Reklam Hesap yönetiminizi üstlendikten sonra oluşturduğumuz reklam kampanyalarından web sayfanıza yönlendirilen müşterilerinizin ne kadar satın alma dönüşümü gerçekleştirdiğini öğrenebilirsiniz.

Instagramda story, gönderi, akış ve keşfet için ayrı ayrı reklamlar verebilir miyim?

Evet. Oluşturacağımız tek bir reklam kampanyası ve tek bir bütçe planlaması ile birden fazla reklam alanına vermeniz mümkün. Her bir reklam alanı için oluşturduğunuz tasarımları ilgili reklam alanı kartlarına ekleyerek reklamlarınızın istediğiniz formatlarda ve reklam alanlarında gösterilmesini sağlayabilirsiniz.

Facebook ve Messengerdaki reklam alanlarına farklı tasarımlar ile reklam vermem mümkün mü?

Evet. Uygun formatlarda oluşturduğunuz içerik tasarımlarını Facebook ve Messenger reklam alanlarında (Messenger Story, Messenger Mesaj Alanı Facebook Story, Facebook Akış, Facebook Haber Kaynağı vb.) her bir reklam alanı için farklı içerikle tek bir reklam kampanyası ve bütçe planlaması ile vermek mümkün.

Facebook reklamlarında kişilerin ilgi anlarına göre reklamlarımı göstermek istiyorum mümkün müdür?

Evet. Reklam kampanyalarınızı oluştururken reklam uzmanlarımızla gerçekleştireceğiniz toplantı sonrasında belirlenen ilgi alanları, demografik özellikler, yaş, bölge vb. hedef kitle tanımlamaları ile ürünlerinizin doğru kitlelere göstermeniz mümkündür.

Facebook ve Instagramdan doğrudan ürünlerimi yayımlamak istiyorum mümkün müdür?

Evet. Sosyal medya hesaplarınızın yönetimini üstlendikten sonra satışını gerçekleştirdiğiniz ürünleri Sosyal Medya Mağazalarına (İnstagram Mağaza / IG Mağaza vb.) ekleyip sayfanızı ziyeret eden potansiyel müşterilere ürünleriniz hakkında daha detaylı bilgiler vermenizi sağlayabilirsiniz.

Webtadil Dijital Danışmanlık